6.ročník - 9.1.2016

6. Den partnerů OFS Hradec Králové přinesl přes 150.000 Kč 

Tradiční charitativní akce pro dětskou onkologii Fakultní nemocnice,

nejžádanější byly v dražbě dresy Čecha (Arsenal), V. Černého (Ajax), kombinéza Koudelky či dres rugbistů Nového Zélandu...

Předměřice n. L. - Okresní fotbalový svaz uspořádal ve zdejší moderní sportovní hale v polovině ledna 6. ročník charitativní akce "Den partnerů OFS Hradec Králové".

Tohoto klání se zúčastnilo deset týmů v sestavách s řadou známých borců: BELsport, Hradecký Deník, CK Votrok, Fakultní nemocnice Hradec, Bafuňáři OFS Hradec, BD Group, JAKO team, LEGALcom, Měšťanský pivovar HB a HLDS.

Hrálo se systémem každý s každým 1 x 12 minut. Celkový primát vybojoval Hradecký Deník, stříbrnou příčku obsadila Hradecká lesní a dřevařská společnost a na bronzovém stupínku následoval celek BELsportu. Letos se jednalo o nejvyrovnanější ročník, kdy oba semifinálové zápasy i duely o "medaile" musely rozhodnout až kopy ze značky pokutového kopu.

Nejúspěšnější tři týmy převzaly poháry, všichni účastníci ceny a pamětní diplomy OFS Hradec. Nejlepší hráči celého turnaje obdrželi rovněž pamětní trofeje: střelec Zdeněk Mikan (Votrok Měšťanský pivovar HB), brankář Milan Pavliš (HLDS) a hráč Dominik Soukeník (JAKO team). Zajímavostí turnaje byla finanční "pokuta" za vstřelenou branku od 10 Kč výše. 50 Kč za hattrick a udrženou nulu v utkání, 100 Kč žlutá karta a 300 Kč vyloučení.

Ceny předávali při závěrečném slavnostním vyhodnocení Ladislav Škorpil (trenérská legenda), Martin Zbořil (předseda OFS Hradec Králové) a Vladan Haleš (místopředseda OFS Hradec). Mezi hosty byli mimo jiné Jiřina Chládková (vedoucí lékařka Dětská klinika Fak. nemocnice Hradec), Zdeněk Fink (primátor města Hradec Králové), Václav Andrejs (předseda KFS Královéhradeckého kraje), Ladislav Škorpil, Dušan Salfický (HC Dynamo Pardubice a bývalý hokejový brankář) a další.

Po fotbalovém turnaji se konala dražba sportovních kuriozit: dresy s podpisy hráčů, převážně s podpisy celých týmů, a známých sportovních osobností jako například: AJAX dres Černý s podpisem, ČR repre dres Grygar s podpisy týmu, dres Monutfield HK Valcourt, Sparta Praha dres Matějovský s podpisem, dres FK Teplice s podpisy týmu, dres Zlín Kosak s podpisy týmu, dres FC Hradec Krmaš s podpisem, dres Plzeň Horváth s podpisem, dres Repre ČR Kadeřábek kvalif. EURO 2016 Lotyšsko - ČR, dres Repre ČR lední hokej, dres Královští Lvi Tvrdík s podpisem, dres Freiburg Krmaš s podpisem, dres Liberec Pilný s podpisem, dres Repre Lotyšsko Višnakovs kvalifikace EURO 2016 Loyšsko - ČR, dres a trenky Slavia Praha futsal Maška, triko OH Athény, ČR U21 kompletní tréninkové vybavení trenéra Hoftycha, dres Hradecké Lvice Klára Pochobradská s podpisy týmu, dres Perugia Lukáš Zima, dres HC Sparta Praha Gřegořek s podpisy týmu, Koudelka Roman kombinéza a start. číslo SP Sapporo s podpisem, dres Arsenal Petr Čech s podpisem, dres Bohemians 1905 s podpisy týmu, dres NHL Hejduk s podpisem, dres repre Čáslava s podpisem, dres Fenerbahce Kadlec s podpisem, Kalendář Sportinvest, míč Petr Čech s podpisem, dres Nový Zeland rugby, dres Arizona Coyotes Hanzal s podpisem, dres Sparta Praha Dočkal s podpisem, dres Ondřej Synek s podpisem, dresy Michal Matějovský, čepice, rukavice s podpisy, dres repre ČR Marek Suchý, kalendář Kapka naděje, dres SK Slavia Praha Levan Kenia, dres Jiří Hudler Calgary Flames s podpisem, dres rozhodčí FAČR s podpisy, dres Dynamo Pardubice Rusina s podpisy týmu, startovní číslo Koudelka s podpisem, Mountfield HK šála s podpisy hráčů, dres Plzeň Pilař s podpisem, startovní čísla Smutná s podpisem, dres AC Sparta Praha Kulič s podpisem.

Dražbu bravurně moderovali Bohumil Lemfeld a Michael Nebeský, oba v cilindru, s dražebním kladívkem zapůjčeném pro tuto akci panem Hýblem.

V průběhu celodenního klání přispěli i další dárci, zahrnuto je dobrovolné vstupné i příspěvky za vstřelené góly, a tak spolu se sbírkou od hráčů A týmu FC Hradec Králové bude předáno Dětské klinice Fakultní nemocnice neuvěřitelných více jak 150.000 Kč, což bude ještě postupně upřesňováno v průběhu následujících dnů vzhledem k možnosti stále přispět bezhotovostně na speciálně zřízený charitativní účet č. 256299368/0300.

Jednotlivé zápasy, kde celkem padlo 149 branek, řídili bez nároku na odměnu rozhodčí Leoš Slavíček, Miroslav Přibyl a Zbyněk Novotný, zdarma na této akci působil i zdravotník Milan Pavliš, celý průběh fotbalového turnaje přehledem komentoval Michael Nebeský, na akci dále byla řada členů VV a komisí OFS Hradec Králové.

Do rámce tohoto neopakovatelného setkání přispěli všichni účastníci velmi sportovním přístupem. Do pohodové atmosféry zapadlo i podávané občerstvení ve formě guláše a polévky, na což zajistila suroviny HLDS a pro všechny účastníky připravil Restaurant Duran, raut i další občerstvení připravené Střední školou potravinářskou Smiřice, od rána až do pozdních nočních hodin doplňoval tekutiny zúčastněným Bowling bar Předměřice.

Celá akce se uskutečnila za významné podpory těchto partnerů: BD Group, HLDS Hradecká lesní a dřevařská společnost, Hradecký Deník, CK Votrok cestovní kancelář, BELsport, Fakultní nemocnice Hradec, H & M catering, masážní a relaxační středisko Aleny Staňkové, Jako, LEGALcom, Bowling Bar Předměřice, Duran, Sport Forte, Sportinvest, Hejduk sport a další.

Dík za zdařilý průběh akce patří všem organizátorům na čele s předsedou OFS Hradec Martinem Zbořilem, členům VV a komisí OFS Hradec, Vladanu Halešovi, Miroslavu Hopkovi st. a ml., Bohumilu Lemfeldovi, Martinu a Janu Halešovým, Evženu Zvolánkovi, Josefu Bajerovi, Michaelu Nebeskému, Milanu Pavlišovi, Dušanu Kruckému, Lucii Burdové, Mirkovi Macháčkovi a dalším, triu rozhodčích a pracovníkům Bowling baru v Předměřicích n. L. Velký dík náleží H & M catering, který vydával guláš, připravil raut a celý večer zásoboval účastníky sladkostmi, což zhotovili žáci Střední školy potravinářské Smiřice pod vedením svých mistrů. Vše s fotoaparáty dokumentovali Lubomír Douděra a Miloš Kittler, takže všichni účastníci obdrží opět pamětní CD s výsledky a fotodokumentací.

Po skončení fotbalového turnaje a dražby v Bowling baru pokračoval Den partnerů při miniturnaji dvojic v bowlingu, tečkou pak byla diskotéka DJ Moucha. Fotbalový den OFS Hradec a jeho partnerů se v předměřické hale skutečně vydařil a všichni se již nyní těší na sedmé pokračování v příštím roce v sobotu 7. ledna 2017.

Soupisky a střelci jednotlivých týmů:

Fakultní nemocnice Hradec: Vašíček M., Vašíček L., Boháč 1, Ganev, Vach, Kalhous, Matulík, Karvánek O., Vavřín, Vejdělek 2, Karvánek J.

BD Group: Řeháček, Daněk, Stejskal, Bouček, Koucký 2, Burdych P. 1, Burdych L., Frakowski.

LEGALcom: Zeman 2, Šimůnek 1, Schejbal 1, Filipský, Maruščák, Kocman, Kott, Freiberg, Hrubý, Zbořil L.


Bafuňáři OFS Hradec: Vašata, Dlabáček, Vrabec 1, Rejfek 1, Krucký 1, Firbacher 1, Krejčík, Staněk, Kulič 3, Haleš V., Haleš M., Průcha P. 6.


Hradecký deník: Dobřichovský, Fejgl, Palm 5, Tomeš 3, Illich, Špryňar, Král 2, Otradovský 3, Tůma, Drapač 3.


BELsport: Strýhal S., Soumar 7, Batelka J. 1, Živnůstka 4, Batelka M. 6, Šorm 2, Trejbal 2, Strýhal M., Dítě 5.


HLDS: Pavliš 1, Hradecký 2, Ptáček 1, Šulc, Klíž 2, Kulhánek 2, Haken 2, Kyral 2, Podlipný 6, Missberger, Míl 3, Jedlička, Jelínek, Samek 1.


CK Votrok: Baláž, Hůlka 2, Souček, Placák 4, Fikr, Jarkovský 1, Hruška 2, Bartoš 3, Blažek 1, Žid.


JAKO team: Šeba, Mokrejš 5, Kadlec 4, Soukeník 3, Čáp ml. 4, Kulda 1, Čáp st., Marel 2, Čech, Vlček, Kopecký.

Měšťanský pivovar HB: Vácha 4, Hantsch 2, Teprt, Schmidt, Mikan 9, Samšeňák 1, Štěpánek 6, Tušic 2, Vlnas 2 .

VÝSLEDKY:

Skupina A: CK Votrok - Fakultní nemocnice 6:0, Hradecký Deník - LEGALcom 1:1, HLDS - CK Votrok 4:2, Fakultní nemocnice - Hradecký Deník 0:5, HLDS - LEGALcom 9:0, CK Votrok - Hradecký Deník 0:2, LEGALcom - Fakultní nemocnice 1:1, Hradecký Deník - HLDS 4:2, LEGALcom - CK Votrok 2:5, Fakultní nemocnice - HLDS 1:4.

Tabulka skupina A:

1.Hradecký Deník 3 1 0 12: 3 10

2.HLDS 3 0 1 19: 7 9

3.CK Votrok 2 0 2 13: 8 6

4.LEGALcom 0 2 2 4:16 2

5.Fak.nemocnice 0 1 3 2:16 1

Skupina B: Bafuňáři OFS - Votrok Měšť. Pivovar HB 2:5, Jako team - BD Group 6:0, BELsport - Bafuňáři OFS 10:0, Votrok Měšť. Pivovar HB - Jako team 2:3, BELsport - BD Group 6:0, ,Bafuňáři OFS - Jako team 2:3, BD Group - Votrok Měšť. Pivovar HB 1:10, Jako team - BELsport 2:3, BD Group - Bafuňáři OFS 2:4, Votrok Měšť. Pivovar HB - BELsport 3:5.

Tabulka skupina B:

1.BELsport 4 0 0 24: 5 12

2.JAKO team 3 0 1 14: 7 9

3.Votrok Měš.Piv.2 0 2 20:11 6

4.Bafuňáři OFS 1 0 3 8:20 3

5.BD Group 0 0 4 3:26 0

Zápasy o pořadí:

O 9. místo: Fakultní nemocnice - BD Group 1:0.

O 7. místo: LEGALcom - Bafuňáři OFS Hradec 0:5.

O 5. místo: CK Votrok - Votrok Měšťanský pivovar 0:6.

Semifinále: Hradecký Deník - JAKO team 2:2 a PK 5:4 , BELsport - HLDS 1:1 a PK 1:2.

O 3. místo: JAKO team - BELsport 3:3 a PK 4:5.

Finále o 1. místo: Hradecký Deník - HLDS 2:2 a PK 3:1.

Konečné pořadí: 1. Hradecký Deník, 2. HLDS, 3. BELsport, 4. JAKO team, 5. Votrok Mešťanský pivovar, 6. CK Votrok, 7. Bafuňáři OFS Hradec, 8. LEGALcom, 9. Fakultní nemocnice, 10. BD Group.

Bowlingový turnaj dvojic: Taktéž bowlingový turnaj měl příjemnou přátelskou atmosféru, ve které nakonec vévodili Otradovský a Dobřichovský, na druhém místě se umístili Novotný a Macháček a stupně vítězů uzavírali Kabeláč a Hopko. Všichni obdrželi drobné ceny a pamětní diplomy.

Výsledky bowlingového turnaje v rámci 6. Dne partnerů OFS Hradec: 1. Otradovský + Dobřichovský 151, 2. Novotný + Macháček 117, 3. Kabeláč + Hopko 110, 4. M. Haleš + V. Haleš 104, 5. Hůlka + Placák 99, 6. - 7. Souček + Chabada a Krucký + Staněk 93, 8. Zbořil + Zbořilová 91, 9. Mrkvička + Jakl 89, 10. Chládek + Chládková 84, 11. Slavíček + Slavíčková 74 atd.

Lubomír Douděra