3.ročník - 12.1.2013

3. Den partnerů OFS Hradec Králové se vydařil 

Charitativní akce pro dětskou kliniku Fakultní nemocnice

Předměřice n. L. - Okresní fotbalový svaz uspořádal ve zdejší moderní sportovní hale v polovině ledna 3. ročník charitativní akce "Den partnerů OFS Hradec Králové".

Tohoto klání se zúčastnilo deset týmů v sestavách s řadou exligových borců či reprezentantů: Ballsport, BD Group - Albron (společný tým), Gist - ČSOB (společný tým), HLDS - Hradecká lesní a dřevařská společnost, Hradecký Deník, Mekr´s, CK Votrok cestovní kancelář, Votrok Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, Bafuňáři OFS Hradec Králové a BELsport.

Hrálo se nejdříve ve dvou pětičlenných skupinách a poté následovaly semifinálové zápasy, resp. duely o konečné pořadí. Skupinu A vyhrál celek HLDS před Votrokem a ČSOB - Gist, ve skupině B dominoval Ballsport před Mekr ´s a Hradeckým Deníkem.

Duel o 9. pořadí přinesl výhru CK Votrok nad BELsportem 3:2. Ve střetnutí o 7. místo se radoval šťastnější OFS Hradec až po penaltovém rozstřelu 4:3 nad BD Group - Albron a v zápase o 5. příčku ČSOB - Gist zdolal Hradecký Deník 2:1. V 1. semifinále o 1. až 4. místo loňský vítěz HLDS podlehl Mekr ´s 0:2 a 2. semifinále Ballsport vers. Votrok rozhodly až pokutové kopy 1:1 (PK 2:3). V utkání o bronzovou příčku prohrál tým HLDS s Ballsportem 2:3 a v dramatickém finále zvítězil Mekr ´s nad Votrokem 2:1.

Nejúspěšnější tři týmy převzaly poháry, další účastníci hodnotné ceny a všechny celky pak pamětní diplomy OFS Hradec. Nejlepší hráči celého turnaje: střelci Roman Kyral (HLDS) a Adam Chromek (ČSOB - Gist) oba 6 gólů, brankář Petr Kobos (Mekr ´s) a hráč Tomáš Proskočil (Ballsport). Nejlepší střelci převzali poukazy v hodnotě po 500 Kč do masážního a relaxačního studia Aleny Staňkové.

Ceny předávali při závěrečném slavnostním vyhodnocení primátor města Hradec Králové MUDr. Zdeněk Fink, MUDr. Jiří Hak (Dětská klinika Fakultní nemocnice Hradec), ing. Martin Zbořil (předseda OFS Hradec Králové), ing. Vlastislav Pánek (finanční manažer OFS Hradec), ing. Vladan Haleš (místopředseda OFS Hradec) a další. Mezi hosty byla v průběhu celého dne celá řada fotbalových osobností.

Zajímavostí turnaje byla finanční pokuta za vstřelenou branku od 10 Kč výše ve prospěch Dětské kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Po fotbalovém turnaji se konala dražba sportovních kuriozit: dresy s podpisy hráčů a známých sportovních osobností jako například Barbory Špotákové, Václava Pilaře, Jaromíra Jágra, Romana Červenky, Martina Ručinského, Ladislava Škorpila, Marka Kuliče, Otakara Janeckého, Jana Srdínka, Josefa Součka, Dušana Salfického, Milana Švengera a nechyběl např. dres s podpisy hráčů FC Hradec Králové.

Dražbu opět bravurně moderoval Bohumil Lemfeld společně s Vlastislavem Pánkem v cylindru a s dražebním kladívkem zapůjčeném pro tuto akci panem Hýblem. V průběhu celodenního klání přispěli i další dárci, a tak bude předáno Dětské klinice Fakultní nemocnice neuvěřitelných přes 90.000 Kč, což bude ještě postupně upřesňováno v průběhu následujících dnů vzhledem k možnosti OFS Hradec ještě přispět bezhotovostně na speciálně zřízený charitativní účet č. 256299368/0300.

Jednotlivé zápasy před 200 diváky řídili bez nároku na odměnu rozhodčí Leoš Slavíček, Lukáš Vojtěch a Kamil Vlachynský, zdarma na akci působila i zdravotnice Iveta Kadeřávková. Celý průběh fotbalového turnaje s přehledem komentoval Miroslav Přibyl.

Do rámce tohoto neopakovatelného setkání přispěli všichni účastníci velmi sportovním přístupem. Do pohodové atmosféry zapadlo i podávané občerstvení ve formě kančího guláše ze zvěřiny věnované paní Pánkovou a firmou Rojek, což zhotovil pro všechny účastníky Restaurant Duran.

Celá akce se uskutečnila za významné podpory těchto partnerů: Mekr´s, ČSOB, Duran, Bowling bar Předměřice, ČSOB, Fotbalové asociace ČR, pan Hýbl, masážní a relaxační středisko Aleny Staňkové, restaurace U kocoura, Hradecký Deník, týdeník 5+2 dny a řady dalších, kterým patří velký dík za pomoc při zajištění Dne partnerů OFS Hradec Králové.

Poděkování za zdařilý průběh akce patří všem organizátorům na čele s předsedou OFS Hradec Martinem Zbořilem, členům VV a komisí OFS Hradec, Vlastislavu Pánkovi, Vladanu Halešovi, Miroslavu Hopkovi st. a ml., Miroslavu Přibylovi, Bohumilu Lemfeldovi, Martinu Novotnému a dalším, triu rozhodčích, pracovníkům Bowling baru v Předměřicích n. L. Na akci zavítali rovněž primátor města Hradec Králové Zdeněk Fink, předseda KFS Královéhradeckého kraje Václav Andrejs, Ladislav Škorpil a řada dalších osobností fotbalu. Vše s fotoaparáty dokumentovali Lubomír Douděra a Miloš Kittler, takže všichni účastníci obdrží opět pamětní CD s výsledky a fotodokumentací.

Po skončení fotbalového turnaje v Bowling baru pokračoval Den partnerů při miniturnaji v bowlingu, tečkou pak byla diskotéka DJ Moucha. Fotbalový den OFS Hradec a jeho partnerů se v předměřické hale skutečně vydařil a všichni se již nyní těší na čtvrté pokračování v příštím roce v sobotu 11. ledna 2014.

Soupisky a střelci jednotlivých týmů:

HLDS - Hradecká lesní a dřevařská společnost: Menšl, Kulhánek 1, Haken 1, Šulc, Missbergr, Míl 4, Klíž 1, Jedlička 1, Kyral 6, Samek, Dejnožka.

Hradecký Deník: Špičák, Král 1, Špryňar, Tůma 2, Tomeš 3, Bednář, Otradovský 1, Fejgl 1.

Votrok - Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod: Jukl 3, Schejbal 2, Z. Novák 1, Tušic 3, Černý, Mašek, Podlipný 1, Tomek, Frank.

CK Votrok cestovní kancelář: Fikr 1, H. Souček ml. 2, Pajgrt 1, Chabada, H. Souček st., Jarkovský, Martinec, Pacák 1, Javůrek 1, Saidl, Pavli, Kaplan Daniel.

Ballsport: Hrubeš P., Hrubeš K. 1, Proskočil 4, Barák 1, Mach 5, Rod 1, Podrábský, Ivo Ulich.

Belsport: Strýhal ml., Rodovský 3, Trejbal 3, Vízek, Průcha, Vlášek, Soumar 1, Pařízek O., Pařízek E., Žilka.

Bafuňáři OFS Hradec Králové: Vašata, Karabinoš, Strýhal St., Strýhal M., Koťan, Novotný Z. 2, Dlabáček 1, Slavíček Luk., Vrabec 2, Haleš V., Krejčík K., Haleš M.

Mekr´s: Kobos, Pour, Dvořák 2, Šulitka 1, Tobiáš, Kánský, Kulda 1, Manšinger, Marel 1, Šťovíček, David 3, Kolman 1.

Gist + ČSOB: Eppich 1, David 2, Sedláček, Doubek 2, Hofman 1, Exnar 1, Michálek 4, Chromek 6, Kolář.

BD Group + Albron: Koucký 1, Burdych L. 1, Havlíček 2, Potoček 1, Cablk 1, Němeček, Burdych P. 1, Jan Kraus.

VÝSLEDKY:

Skupina A: Votrok - Belsport 3:2, OFS Hradec - ČSOB/Gist 0:5, HLDS - Votrok 2:1, Belsport - OFS Hradec 2:2, HLDS - ČSOB/Gist 3:1, Votrok - OFS Hradec 1:2, ČSOB/Gist - Belsport 7:3, OFS Hradec - HLDS 1:2, ČSOB/Gist - Votrok 1:4, Belsport - HLDS 0:6.

Tabulka:

1.HLDS 4 0 0 13: 3 12

2.Votrok 2 0 2 9: 7 6

3.ČSOB/Gist 2 0 2 14:10 6

4.OFS Hradec 1 1 2 5:10 4

5.Belsport 0 1 3 7:18 1

Skupina B: Ballsport - CK Votrok 2:1, Mekr´s - BD Group/Albron 0:0, Hradecký Deník - Ballsport 1:2, CK Votrok - Mekr´s 1:3, Hradecký Deník - BD Group/Albron 3:2, Ballsport - Mekr ´s 2:1, BD Group/Albron - CK Votrok 4:0, Mekr´s - Hradecký Deník 1:0, BD Group/Albron - Ballsport 1:2, CK Votrok - Hradecký Deník 3:3.

Tabulka:

1.Ballsport 4 0 0 8: 4 12

2.Mekr´s 2 1 1 5: 3 7

3.Hradecký Deník 1 1 2 7: 8 4

4.BD Group/Albron 1 1 2 7: 5 4

5.CK Votrok 0 1 3 5:12 1

Zápasy o konečné pořadí:

O 9. místo: Bellsport - CK Votrok 2:3.

O 7. místo: OFS Hradec - BD Group/Albron 0:0 a PK 4:3.

O 5. místo: ČSOB/Gist - Hradecký Deník 2:1.

Semifinále: HLDS - Mekr´s 0:2, Ballsport - Votrok 1:1 a PK 2:3.

O 3. místo: HLDS - Ballsport 2:3.

Finále o 1. místo: Mekr ´s - Votrok 2:1.

Celkové pořadí: 1. Mekr ´s, 2. Votrok, 3. Ballsport, 4. HLDS, 5. ČSOB/Gist, 6. Hradecký Deník, 7. OFS Hradec Králové, 8. BD Group/Albron, 9. CK Votrok, 10. Belsport.

Bowlingový turnaj dvojic: Taktéž bowlingový turnaj měl příjemnou přátelskou atmosféru, ve které nakonec vévodili Z. Novotný a Macháček z OFS Hradec, na druhém místě se umístili Otradovský a Tomeš z Hradeckého Deníku a stupně vítězů uzavírali Rod a Hrubeš K. z Queen´s Parku. Trojice nejúspěšnějších převzala poukazy na konzumaci v restauraci U Kocoura v Hradci Králové.

Konečné pořadí: 1. Novotný Z. a Macháček (OFS HK 4) 158, 2. Otradovský a Tomeš (Hradecký Deník 1) 158, 3. Rod a Hrubeš K. (Queen´s Park 1) 141, 4. Haleš V. a Haleš M. (OFS HK 3) 134, 5. Klíž a Jedlička J. (HLDS 1) 123, 6. Slavíček Lukáš a Hopko M. ml. (OFS HK 1) 116, 7. Dlabáček a Zbořil (OFS HK 2) 111, 8. Pavliš a Souček (CK Votrok) 109, 9. Kulhánek a Šulc (HLDS 3) 93, 10. - 11. Slavíček Leoš a Slavíčková (OFS HK 5), Průcha a Trejbal (Belsport 1) oba 82, 12. Špičák Fík (Hradecký Deník 2) 81, 13. Píša J. a Píša M. (HLDS 2) 78.

Lubomír Douděra