7.ročník 7.1.2017

7. Den partnerů OFS Hradec Králové přinesl přes 65.000 Kč


Předměřice n. L. - Okresní fotbalový svaz uspořádal ve zdejší moderní sportovní hale počátkem již 7. ročník charitativní akce "Den partnerů OFS Hradec Králové".

Úvodní část obstaral tradiční fotbalový turnaj a tohoto klání se zúčastnilo osm týmů v sestavách s řadou známých borců: BELsport, Hradecký Deník, CK Votrok, BD Group, JAKO team, LEGALcom, Sport Hradec Cup a HLDS - Hradecká lesní a dřevařská společnost. V týmech nastoupila celá řada ligových či významných hráčů regionu jako např. Klapka, Poděbradský, Samek, R. Hrubý, Haken, Podlipný, Tomeš, Chromek a další.

Hrálo se systémem nejdříve ve dvou čtyřčlenných skupinách a poté následovaly duely o konečné pořadí. Celkový primát vybojovala Hradecká lesní a dřevařská společnost, stříbrnou příčku obsadil CK Votrok a na bronzovém stupínku následoval celek Sport Hradec Cup.

Nejúspěšnější tři týmy převzaly poháry od Sport Forte, všichni účastníci ceny a pamětní diplomy OFS Hradec. Nejlepší hráči celého turnaje obdrželi rovněž pamětní trofeje: střelec Pavel Obermajer (BELsport) 12 branek, brankář František Baláž (CK Votrok) a hráč Milan Zeman (LEGALcom).

Zajímavostí turnaje byla finanční "pokuta" za vstřelenou branku od 10 Kč výše, 50 Kč za hattrick a udrženou nulu v utkání, 100 Kč žlutá karta a 300 Kč vyloučení.

Ceny předávali při závěrečném slavnostním vyhodnocení čelní představitelé OFS Hradec Králové Martin Zbořil a Vladan Haleš. Mezi hosty byli mimo jiné Václav Andrejs (předseda KFS Královéhradeckého kraje), Ladislav Škorpil (trenérská legenda), Jaroslav Kudrna (Mountfield HK), Jiří Hak (Dětská klinika Fakultní nemocnice Hradec Králové), Pavel Krmaš (FC Hradec Králové) a další.

Po fotbalovém turnaji se konala dražba sportovních kuriozit: dresy s podpisy hráčů, převážně s podpisy celých týmů, a známých sportovních osobností jako například: dres Ajax Amsterodam Václav Černý s podpisy teamu (fotbal), dres ČR Koubek Tomáš z utkání kvalifikace MS 2018 ČR - Sev. Irsko (fotbal) s podpisem, dres Bologna FC 1909 Ladislav Krejčí s podpisem (fotbal), dres Petr Mrázek Detroit Red Wings NHL s podpisem, dres Pavel Kadeřábek HSV 1899 Hoffenheim s podpisem, kopačky Marián Čišovský, dres Mountfield HK Jaroslav Bednář s podpisy týmu, dres Slovan Liberec Milan Baroš (fotbal), dres HC Energie K. Vary s podpisy teamu (hokej), dres HC Vítkovice Steel 2015/16 s podpisy teamu (hokej), dres FK Mladá Boleslav s podpisy teamu (fotbal), dres HC Sparta Praha 2015/16 Juraj Mikuš s podpisy teamu (hokej), dres FK Příbram černý s podpisy teamu (fotbal), dres FK Příbram zelený Jan Suchan s podpisy teamu (fotbal), dres FK Mladá Boleslav Marek Matějovský s podpisy teamu (fotbal), dres Sigma Olomouc s podpisem Michal Šmarda (fotbal), ČR repre U20 tréniková mikina Pavel Hoftych (fotbal), ČR repre U20 tréniková trika Pavel Hoftych (fotbal), ČR repre U20 tréninkové 3/4 kalhoty Pavel Hoftych (fotbal), dres FC Hradec Králové s podpisy teamu (fotbal), dres ČR repre s podpisy mládežnických repre trenérů (fotbal), dres Slovan Liberec s podpisy teamu (fotbal), šála Slovan Liberec trofeje (fotbal), šála Slovan Liberec UEFA league 2014/15 (fotbal), šála Slovan Liberec UEFA league 2015/16 (fotbal), šála Slovan Liberec UEFA league 2016/17 PAOK Soluň (fotbal), šála Slovan Liberec UEFA league 2016/17 AC Fiorentina (fotbal), šála Slovan Liberec (fotbal), šála PAOK Soluň (fotbal), šála Baník Ostrava Evžen Hadamczik (fotbal), dres Moeller Pardubice Otakar Janecký s podpisy (hokej), šála EATON Pardubice (hokej), dres FK Teplice Pavel Krmaš s podpisem (fotbal), kalendáře sportovci Sportinvest, hokejka HC Sparta Praha s podpisy (hokej), dres Vacouver Canucs NHL a další.

Dražbu bravurně moderovali Bohumil Lemfeld a Michael Nebeský, oba v cilindru, s dražebním kladívkem zapůjčeném pro tuto akci panem Hýblem.

V průběhu celodenního klání přispěli i další dárci, zahrnuto je dobrovolné vstupné i příspěvky za vstřelené góly, a tak bude předáno na charitativní projekty více jak 65.000 Kč, což bude ještě postupně upřesňováno v průběhu následujících dnů vzhledem k možnosti stále přispět bezhotovostně na speciálně zřízený charitativní účet č. 256299368/0300.

Jednotlivé zápasy branek, řídili bez nároku na odměnu rozhodčí Leoš Slavíček, Oldřich Štancl a Miloslav Doubrava. zdarma na této akci působil i zdravotník Milan Pavliš, na akci dále byla řada členů VV a komisí OFS Hradec Králové.

Do rámce tohoto neopakovatelného setkání přispěli všichni účastníci velmi sportovním přístupem. Do pohodové atmosféry zapadlo i podávané občerstvení ve formě guláše a polévky, na což zajistila suroviny HLDS a pro všechny účastníky připravil Restaurant IL TORO, raut i další občerstvení připravené Střední školou potravinářskou Smiřice, od rána až do pozdních nočních hodin doplňoval tekutiny zúčastněným Bowling bar Předměřice.

Na akci byla přítomna i Česká televize, která zde natáčela průběh celodenního klání.

Den partnerů OFS Hradec Králové byl oceněn na 15. Galavečeru Grassroots České republiky neprofesionálního fotbalu jako Grassroots sociální akce roku 2016. Navíc zde OFS Hradec Králové převzal výtěžek z prodeje losů v tombole ve výši více jak 13.000 Kč ve prospěch charitativní akce Den partnerů.

Celá akce se uskutečnila za významné podpory těchto partnerů: BD Group, HLDS Hradecká lesní a dřevařská společnost, Hradecký Deník, CK Votrok cestovní kancelář, BELsport, H & M catering, JAKO, LEGALcom, Bowling Bar Předměřice, IL TORO, Sport Forte, Sportinvest, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod a další.

Dík za zdařilý průběh akce patří všem organizátorům na čele s předsedou OFS Hradec Martinem Zbořilem, členům VV a komisí OFS Hradec, Vladanu Halešovi, Miroslavu Hopkovi st., Bohumilu Lemfeldovi, Martinu a Janu Halešovým, Evženu Zvolánkovi, Josefu Bajerovi, Michaelu Nebeskému, Milanu Pavlišovi, Dušanu Kruckému, Lucii Burdové, Mirkovi Macháčkovi a dalším, triu rozhodčích a pracovníkům Bowling baru v Předměřicích n. L. Velký dík náleží H & M catering, který vydával guláš, připravil raut a celý večer zásoboval účastníky sladkostmi, což zhotovili žáci Střední školy potravinářské Smiřice pod vedením svých mistrů. Vše s fotoaparáty dokumentovali Lubomír Douděra a Miloš Kittler, takže všichni účastníci obdrží opět pamětní CD s výsledky a fotodokumentací. Medailónek z akce natáčela Česká televize.

Po skončení fotbalového turnaje a dražby v Bowling baru pokračoval Den partnerů při miniturnaji dvojic v bowlingu, tečkou pak byla diskotéka DJ Moucha. Fotbalový den OFS Hradec a jeho partnerů se v předměřické hale skutečně vydařil a všichni se již nyní těší na osmé pokračování v příštím roce v sobotu 6. ledna 2018.

Soupisky a střelci jednotlivých týmů:

BD Group: Jedlička, Burdych, Vít A., Vít J., Dostálek, Hrbáč, Krčil, Hroneš, Lindr.

LEGALcom: Zeman, Mašek, Hrubý R., Kott, Novák, Pulkrábek, Freiberg, Voňka, Šmíd, Hrubý P., Mareš, Maruščák.

Hradecký deník: Dobřichovský, Fejgl, Tomeš, Illich, Otradovský, Voňla, Stránský, Rais, Chromek.


BELsport: Strýhal, Batelka J., Obermajer, Bittner, Vlášek, Průcha J., Trejbal J., Soumar.

HLDS: Černý, Jarkovský, Podlipný, Jelen, Samek, Haken, Pavliš, Kulhánek, Růžička, Bělka, Dejnožka, Jedlička.

CK Votrok: Baláž, Souček, Jarkovský, Fikr, Klapka, Placák, Poděbradský, Hůlka, Rak, Matějka.

JAKO team: Dudek, Vlček, Kulda, Luštinec, Peterka, Čáp, Balcar.

Sport Hradec Cup: Šebesta, Nebeský, Ponikelský L., Korenčík, Pekáč, Ponikelský T., Ježek, Laštovička, Vaníček.

VÝSLEDKY:

Skupina A: Hradecký Deník - LEGALcom 3:1, Sport Hradec Cup - JAKO team 3:5, LEGALcom - Sport Hradec Cup 2:7, JAKO team - Hradecký Deník 4:1, Hradecký Deník - Sport Hradec Cup 3:3, LEGALcom - JAKO team 5:4.

Tabulka skupina A:

1.JAKO team 2 0 1 13: 9 6

2.Sport Hradec Cup 1 1 1 13:10 4

3.Hradecký Deník 1 1 1 7: 8 4

4.LEGALcom 1 0 2 8:14 3

Skupina B: HLDS - BD Group 5:2, CK Votrok - BELsport 3:1, BD Group - CK Votrok 1: 6, BELsport - HLDS 2:6, BELsport - BD Group 8:2, CK Votrok - HLDS 0:0.

Tabulka skupina B:

1.HLDS 2 1 0 11: 4 7

2.CK Votrok 2 1 0 9: 2 7

3.BELsport 1 0 2 11:11 3

4.BD Group 0 0 3 5:19 0

Zápasy o pořadí:

Semifinále o 5. až 8. místo: LEGALcom - BELsport 2:7, BD Group - Hradecký Deník 4:6.

Semifinále o 1. až 4. místo: Sport Hradec Cup - HLDS 2:4, CK Votrok - JAKO team 2:2. a PK 3:2.

O 7. místo: LEGALcom - BD Group 2:2 a PK 2:1.

O 5. místo: BELsport - Hradecký Deník 4:4 a PK 0:1.

O 3. místo: Sport Hradec Cup - JAKO team 7:3.

Finále o 1. místo: HLDS - CK Votrok 5:3.

Konečné pořadí: 1. HLDS, 2. CK Votrok, 3. Sport Hradec Cup, 4. JAKO team, 5. Hradecký Deník, 6. BELsport, 7. LEGALcom, 8. BD Group.

Lubomír Douděra

V roce 2017 byli Vaše příspěvky použity pro: